Trpaslíci


Původ

Trpaslíci se vyvíjeli na kontinentu, který sami nazvali Zem. Mýty praví, že tento kontinent se nachází daleko na severu a není zde skoro žádná magie. Aby přežili na místě plném sněhu a divokých šelem, zalezli trpaslíci pod zem, kde postavili síť tunelů a jeskyní. Při jejich kopání narazili na různé kovy, které se naučili využívat k výrobě zbraní a zbrojí nutných pro přežití. Vlivem života v tunelech, přestali trpaslíci růst do výšky a díky stravě složené především z masa šelem se jim vytvořila velice silná muskulatura. Jako ochrana před mrazem jim narostlo velmi huňaté ochlupení, husté vlasy a vousy, které se staly pýchou každého trpaslíka.

Popis

Trpaslíci se po příchodu na Eternyji usadili převážně v horách. Jak v nejvyšším pohoří Eternyje Barat Hornu, tak v severních pohořích Rabazu. Jsou malého vzrůstu, ale každý trpaslík má své krásné a dobře opečovávané vousy. Trpaslíci jsou po Eternyji známi jako vyhlášení mistři řemesel a válečníci. Mají mírně zpomalený metabolismus, průměrně se dožívají 180 let, jejich menstruační cyklus trvá přibližně 1 rok, těhotenství pak 3 roky. Trpaslíci jsou hrdí na svůj původ, na svou rasu a na svého boha. Trpaslíci hodnotí velikost svého života podle toho, jak dlouho se o nich po jejich smrti mluví. Sami se rodí pouze s křestním jménem a až během svého života získávají druhé jméno, které odráží jejich velké činy. Snem každého trpaslíka je, stát se tak velkým jako Minoel.

Herní bonusy a postihy

Trpaslíci začínají hru se 4 životy.

RP

Díky abnormální koncentraci svalové hmoty nejsou schopní plavat, takže když je někdo hodí do vody, mají velké potíže s plaváním.

Kostýmové požadavky

Každý trpaslík má své krásné, dlouhé vousy.