Skřeti


Původ

Skřeti jsou původní Eternyjskou rasou. Po rozpoutání války s draky prchali tito taryjci Eternyjí, ve snaze zachránit si holý život. Protože mnohdy, hnáni dravou zvěří, neměli čas zastavit ani na chviličku při které by mohli vykonat potřebu a už vůbec ne aby se mohli umýt, naučili se skřeti vylučovat celým povrchem těla a černá špína se jim tak zažrala do kůže, že dnes už se černí rodí.

Popis

Skřeti žijí převážně v černých zemích na severu Eternyje. Díky schopnosti vylučovat celým tělem se stali poměrně odolnými proti otravám. Na druhou stranu však nutno říct, že pokud se nemyjí a nevoní, odpudivě zapáchají. Proto dnes skřeta na Eternyji potkáte vždy s voňavkou a mýdlem. Jejich metabolismus je velice odlišný. Díky neustálému útoku šelem, reagujícím na pach krve se skřetí ženy musely naučit ovládat své tělo tak dobře, že mohou svá vajíčka uvolňovat vědomě, pokud je vajíčko oplodněno těhotenství trvá 3 měsíce a skřetí mládě pak musí být donošeno u matky/otce na břiše, než se vyvine úplně. Pokud vajíčko oplodněno není, menstruace nastává zhruba po 10 dnech po jeho uvolnění. Skřeti si, jak už je patrné z jejich historie, velice váží schopnosti přežít. Proto ve skřetím společenství vždy vládne ten nejstarší. Pohřbíváni jsou pouze jedinci, kteří zemřeli přirozenou smrtí, ostatní těla jsou pouze zlikvidována, protože zemřít dřív než stářím je projevem slabosti, která si nezaslouží být uctívána.

Herní bonus

Skřet má imunitu 1. otravu v každém herním období.

RP

Velice často se musí navonět, případně umýt, protože jinak sám sobě smrdí tak strašně, že dokud to neudělá, pokouší se sedřít si vlastní kůži.

Kostýmové požadavky

Maska a vhodný kostým.